• Sayfamız Bakımdan çıkmıştır

hangı bagdadı beslenmelı

Cevap: hangı bagdadı beslenmelı

aslında karışma yapacak hangisi ise o beslenmeli bence bundan 15 sene önce karışmacılar hep bağdadı ağ müsevit gibi kuşlardı şimdi ise sadece festivallerde ve çitlicilerde görür olduk onların uçumunu seyretmeye doyamazdı insan şimdi ise sadece seyirlik oldu desem yeridir en azında osmaniye için böyle oldu diyelim genelleme yapmayalım

genckuscu

New Member

aynen öyle her yerde sadece halep de kaldı o karışma yapan bagdadı lar ag lar ag kuyruklar birde urfada cat pat yerde aldı

Fatih YELEĞEN

FORUM YÖNETİCİSİ

Saygıdeğer Dostlar;

Bence her ikisininde ayrı yerleri var.Yerli Bağdadının kendine göre,yabancı Bağdadınında kendine göre çok önem taşıyan özellikleri var.Ama değerli Mehmet Kağan kerdeşimin dedikleride bence çok önemli,evet eskiden bağdadı bölükleri olurdu doğrudur.Ama şimdilerde böyle bir bölük kalmamıştır.Kendinize çok iyi bakın,tüm kuş sevenlere,ayrıca nezih ve saygın aile ortamı ile tüm kuş sevenlerin merkez sitesi KUŞ DİYARI gönül dostlarımıza selamlar saygılar,ALLAH'a emanet olun.

Seyit KORKMAZ

İSTANBUL - Yetkili Bölge Temsilcisi

Değerli üstadım fatih abime yürekten katılıyorum tamamen zevk meselesi hepsinin kendine göre güzelliği vardır ist selamlar

kurtoglu

New Member

aynen ole seyıt abım sadece zevk meselesı

GORDON

New Member

Değerli arkadaşlarım, Abilerim. Osmaniye ilinde ne hikmetse en çok posta ırkı güvercinler karışmada kalıyor. Ortala bu sezon 80 yakın posta güvercinlerinin tutulduğunu gördüm .Posta güvercinin ırkıyla o kadar oynandıki sağlamını bulmak çok zor hale geldi. Güvercinlerin ırklarıyla oynanmasa ve hepsi kendi güzelliğiyle,kendi özelliğiyle kalsa bence daha güzel sonuçlar alınabilir.Yaradan hepsine ayrı ayrı güzellik ve özellik vermiş. NERDE KALDI ESKİ KARIŞMA NERDE KALDI ESKİ KUŞLAR ŞİMDİKİ KUŞLAR SAĞLAM KARIŞMAYI LAFLA YAPIYORLAR . Allaha emanet olun iyi akşamlar

Fatih YELEĞEN

FORUM YÖNETİCİSİ

Değerli arkadaşlarım, Abilerim. Osmaniye ilinde ne hikmetse en çok posta ırkı güvercinler karışmada kalıyor. Ortala bu sezon 80 yakın posta güvercinlerinin tutulduğunu gördüm .Posta güvercinin ırkıyla o kadar oynandıki sağlamını bulmak çok zor hale geldi. Güvercinlerin ırklarıyla oynanmasa ve hepsi kendi güzelliğiyle,kendi özelliğiyle kalsa bence daha güzel sonuçlar alınabilir.Yaradan hepsine ayrı ayrı güzellik ve özellik vermiş. NERDE KALDI ESKİ KARIŞMA NERDE KALDI ESKİ KUŞLAR ŞİMDİKİ KUŞLAR SAĞLAM KARIŞMAYI LAFLA YAPIYORLAR . Allaha emanet olun iyi akşamlar
Değerli Kardeşim;

Bu konuda bende sana katılıyorum,olması gerekende bu zaten.Öyle inanıyorum ki,tüm arkadaşlarımızda hem fikirlerdir seninle.Konuya olan ilgi ve alakandan dolayı çok teşekkür ederim.Kendine iyi bak,Allah'a emanet ol.

aliosman

New Member

Değerli görüşlerinize katılmamak elde değil,eskiden bir cins kuşu çifte atarken anne babasına bakılırdı ,babasının karışmada tutsaklığı varmı diye sorulurdu eğer tutsaklığı varsa o kuş altın olsa yine de çifte atılmazdı.Şimdi ise kuşun dış görünüşü ağır basıyor diye düşünüyorum.
Bilmem katılırmısınız...

Serhat Yaylacı

New Member

Yabancı bağdadı ırklarını ancak güvenlik kameranız varsa zevkle izleyebilirsiniz yoksa karşılarına geçerek izleyemezsiniz robot gibi dururlar oysa ben elime dişisini aldığımda erkeği koluma konup öten yerli kuşlarımızdan yanayım. ( HER NE KADAR YABANCI IRK SATIŞI YAPSAMDA :D )