• Sayfamız Bakımdan çıkmıştır

KUSDİYARİ.COM FORUM KURALLARI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kusdiyari

FORUM YETKİLİSİ
Katılım
22 Şubat 2010
Mesajlar
138
Puanları
0
1- Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
2- T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)
4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
5- Parti ve siyaset içerikli yazılar yasaktır.
6- Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, mesajlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.
7- Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerle ilgi; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.
8- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
9- Forumda mesaj veya başlığın tamamının, büyük harfle, kalın, altı çizili, italik, büyük veya küçük fontta ve renkli yazılması yasaktır.
10- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizin, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklâmını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve kırek, v@reez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır. Sadece linkler bölümünde, içerisinde kırek, v@reez, hack bulunmayan ve elektronik-teknoloji konularında bilgi verici içeriğe sahip sitelerin tanıtımını yapabilirsiniz.
11- Bu kuralların her hangi birisinin ihlali durumunda Moderatörlerden veya Adminlerden ihtar alabilirsiniz.
Yeni forum sistemi içeriğinde bu ihtar size elektronik olarak bildirilecektir.
Kurallara aykırı hareketlerin devamı süreli veya süresiz hak mahrumiyetine yol açacaktır.
12- Üst üste aynı konuya mesaj atmak (flood yapmak) yasaktır. Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bencede, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse ve son mesajınızın altında cevap yoksa DÜZENLE düğmesine tıklayarak o mesajınıza ekleme yapınız. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır.
13- Foruma kesinlikle hack, v@reez, se-ri-@l, kırek, MP3 türünde dosyaların yüklenmesi veya linklerinin verilmesi yasaktır. Görüldüğünde silinip veren kişi uyarılacaktır. Program download için sadece üreticinin resmi sayfasından link verilebilir. Rapidshare gibi upload sitelerinden verilen linkler kontrol edilmeden silinir.
14- Aynı kişinin birden fazla kullanıcı adı ile üye olması yasaktır. Tespit edildiğinde üyelik onaylanmaz ya da silinir.
15- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
16- Başka bir web sitesi ya da forumda yayınlanması amacı hazırlanmış bir yazıyı (makale, tez, proje vb.) burada yayınlamadan önce hazırlayan kişiden izin isteyin, izin verdiği takdirde yazarın isteğine bağlı olarak mesajın sonuna yazarın ismini ve ilk yayınlandığı web sitesinin adresini ekleyebilirsiniz. Bu konunun ihlal edildiğini gören üyelerimiz iletişim bölümünden yöneticiyle temasa geçsinler. Aynı şekilde size ait olan ve paylaşılmasını istemediğiniz bir dokümanın burada paylaşıldığını görürseniz iletişim bölümünden yönetici ile temasa geçiniz. Her iki durumda da söylediklerinizi doğruladığınızda mesajlar silinecektir.
17- Avatarlarınızı ve imzalarınız yukarıdaki kuralları göz önünde bulundurarak seçiniz. Avatarların 110 X 110 ölçülerinden büyük olması yasaktır.
18- Mesajlarınıza eklediğiniz fotoğrafların en fazla 800 pixel genişliğinde olmasına özen gösteriniz. Fotoğrafların üzerine aşırı büyüklükde isim olması ve isim dışında telefon numarası adres gibi başka bilgiler bulunması yasaktır. Moderatörler bu tür mesajları silme hakkına sahiptir.
19- Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.
20- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
21- İmzada ve avatarda reklâm yapmak yasaktır.
22- Yorum taşımayan, sırf mesaj sayısını çoğaltmak amacı ile mesaj yazmak yasaktır. Bunun yerine Özel Mesaj seçeneğini kullanınız.
Gizlilik ilkeleri Kişisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
Üyelik İptali: Forum üyeliğinizin istediğiniz zaman iptalini istiyebilirsiniz. Üyeliğiniz iptal edildiğinde foruma eklemiş olduğunuz konu ve mesajlar hariç size ait kişisel bilgiler tarafımızca silinecektir.

Tüm saygıdeğer üye dostlarımızın KUŞ DİYARI sitemizin aile ortamında değerli dostluk ve arkadaşlıklar kazanmaları, saygın ortamımızda hoş ve güzel vakitler geçirmeleri temennilerimizle saygılar sunarız.


KUSDİYARİ YÖNETİMİ
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst