• Sayfamız Bakımdan çıkmıştır

Yalvarıyorum acil yardım !

Burak Erk

New Member
Öncelikle SelamunAleykum. Kücüklükten beri gelen hayvan sevgimi muhabbet kuşu almakla dün gerceklestirdim . Muhabbet kuşlarını çok araştırdım ancak hastalıklarına bakmayı akıl edememişim. Öncelikle içimdeki sorunlardan ve sorularla baslamak istiyorum ;
- Oda sıcaklığı ılık derecede ama kuşum kuyruğunu aşağı yukarı sallıyor ve çok durgun .
- Kuşum yem'ini gözlemlediğim kadarıyla 3-4 saatte bir yiyor yalnızca öyle duruyor .
- Kuşumun ötüşünü en fazla 15 dakika duymuşumdur bazende öterken kısık kısık ötüyor.
Bugün veterinere götürdüm ama hiç bir sorun yok dedi sadece öyle baktı gözleriyle veteriner birşey anladığını düşünmüyorum tek dediği vitamin almam gerektiği hemen koşa koşa vitaminini aldım gayet güzel içiyor vitaminini .
Ek bilgi vermek istiyorum araştırdığım kadarıyla kuşlar bir ortamdan bir ortama geçerken alışma süreciyle durgunlaşıyormuş ama o kadar endişeliyim ki resmen yalvarıyorum size hayatta kalabilmesi için bütün varımı yokumu ortaya koyabilirim hemde fazlasıyla yeter ki benimle olsun ama her ona bakışımda o durgunhali o kadar korkutuyor ki beni cevap yazan arkadaslarım öncelikle şimdiden hepinizden Allah razı olsun.. Yalvarıyorum size ne yapabilirim daha dün almama rağmen çok benimsedim tekrar Hepinizden Allah razı olsun .

Anıl KAMIŞ

DİYARBAKIR - Yetkili Bölge Temsilcisi
Cevap: Yalvarıyorum acil yardım !

Kardeşim aramıza hoşeldin. Bu kadar korkacak bir durum yok inan ki bana kuşun senin de dediğin gibi yeni bir ortamam alışma ve adaptasyon sürecinde. O yüzden sıkıntı yapma. Rahat ol üç beş güne neşesine kavuşacaktır.

Şenol ATAV

İSTANBUL - Yetkili Bölge Temsilcisi

aramıza hoş geldiniz kuşunuz yer değişiminden dolayı strese girmiş olabilir ama yemesinde içmesinde her hangi bir proplem yok yazmışsınız yarıca öttügünüde gözlemlemişsiniz bunlar kuşun sağlıklı oldugunu gösterir kuşunuz yavruluktan yeni çıkmış ise yani yaşını tamamlamış kuş değilse bunlar normaldir unutmayın yemesi içmesi yerinde olan bir kuş hasta sayılmaz vitamin takviyesi iyi gelir ve mümkünse elinize almayın oturdugunuz odada tutun kendini yanlız hissetmesin 2 3 güne kendini bulundugu ortama alıştırcaktır saygılar

Burak Erk

New Member

Bilmediğim için soruyorum tecrübelisiniz abilerim öncelikle hoşbulduk kuşum yaklaşık yeminden 10 tane - 15 tane yiyor sonra 4 saate yakın yemiyor içmeside böyle bu normal midir sizce birde şu kuyruğunu yukarı aşağı sallamasına taktım kafayı araştırdığım kadarıyla üşütmektendir diyorlar vitamini içtiği sürece birşeyi kalmaz insallah diye umuyorum cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Seyit KORKMAZ

İSTANBUL - Yetkili Bölge Temsilcisi

Aramıza hoşgeldiniz dilerim en kısa zamanda kuşunuz istediğiniz gibi olur ist selamlar

Burak Erk

New Member

soruma cevap alabilecek miyim acaba

Burak Erk

New Member

Bilmediğim için soruyorum tecrübelisiniz abilerim öncelikle hoşbulduk kuşum yaklaşık yeminden 10 tane - 15 tane yiyor sonra 4 saate yakın yemiyor içmeside böyle bu normal midir sizce birde şu kuyruğunu yukarı aşağı sallamasına taktım kafayı araştırdığım kadarıyla üşütmektendir diyorlar vitamini içtiği sürece birşeyi kalmaz insallah diye umuyorum cevaplarınız için çok teşekkür ederim
Soruma cevap alabilir miyim acaba

Anıl KAMIŞ

DİYARBAKIR - Yetkili Bölge Temsilcisi

Soruna cevaplar yazılmış buna ek olarak kuyruk sallama stres sıkıntıdandır. Bunun sebebi de yine yer değişikliğidir. Kuşun yeni ortama alışıp kabul ettikten sonra bu belirtilerin hepsi kaybolacaktır. Buna emin ol.

KEŞPİRPOSTA

New Member

ilk başta yapman gereken beslenme ve bakım bilgilerini en sona bıraktıgın için telaşlısın detaylarını bilmen gerekirdi. davranışlarını v isteklerini iyi araştır. öylece kuş besle
allah yardımcın olsun