• Sayfamız Bakımdan çıkmıştır

Yardımınıza ihtiyacım var bakarsanız sevinirim...

ihanetinßedeLi21

New Member
S.a arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim bizim karaoğLan taklacı çiftimizin yumurtaLarı bugün 16.gün etti 2 tane yumurtaLarı var...

Şunu merak ediyorum yuvaları biraz kirli...malum yumurtadan çıkmalarına 2-3 gün var en fazla.... acaba bi zararı olur mu ? Zararı olacaksa temiz bi yerimiz var fakat yumurtalarını elimize almamız lazım oraya taşımak için yardımcı olursanız sevinirim...
Teşekkürler

Mehmet ALPAY

New Member
Cevap: Yardımınıza ihtiyacım var bakarsanız sevinirim...

a.s. süleyman kardeşim kuşların yerlerinin temiz olması şart, lakin yer işini kuşlar yumurtlamadan önce yapsaydın daha iyi olurdu. şu an yumurtalara ellemen bence sakıncalı, hatta yerini değiştirmen dahada sakıncalı kuşların yumurtaya yatmayabilir ve çıkmasına 2 gün kalan yavruları daha yumurtadan çıkmadan öldürebilirsin. bence hiç karışma çıkarsınlar. Allah'a emanet ol. İskenderun'dan Diyarbakır'daki dost ve arkadaşlara selamlar, saygılar.

ihanetinßedeLi21

New Member

Mehmet Abi önceLikLe teşekkür ederim... kuşLarın yuvaLarı zaten her zaman temizLiyorduk fakat yumurtLadıktan sonra karışamadığımız için kirLi kaLdı...Aleykümselam...bizim de burdan iskenderundaki abilerimize kardeşlerimize selamlar saygıLar...

Seyit BALCI

New Member

Mehmet Abi önceLikLe teşekkür ederim... kuşLarın yuvaLarı zaten her zaman temizLiyorduk fakat yumurtLadıktan sonra karışamadığımız için kirLi kaLdı...Aleykümselam...bizim de burdan iskenderundaki abilerimize kardeşlerimize selamlar saygıLar...

Sevgili Kardeşim Mehmet Abinin Dediğini Uygularsan Sıkıntı Olmayacaktır İnşallah. Ayrıca Yumurtlamaya Yakın İllaki Kirlenme Olacaktır Ama Yavrular Çıktığında Yuvalıklar Çok Çabuk Pislenecektir Yavrular Büyüyene Kadar Fazla Temizleme Bir sıkıntı Oluşturmaz Kendine İyi Bak Diyarbakıra Çok SElamlar Allaha Emanet Olun...

genckuscu

New Member

yumurtaları kaldırıp altına biraz temiz çöp atman hiç bi sorun çıkarmaz ama bu işeli yapman hepsi 15 saniye sürmesin hemen geri yatacaktır üstündeki kuşu uzaklaştırmadan yap yaz havası sıcak bazen kakıp yem su icin 2 3 dk yatmıyorlar bu arada da yapabilirsin ben çok yaptım kolay gelsin

ihanetinßedeLi21

New Member

Teşekkürler Seyyit Aleykümselam.Biz de burdan istanbuLdaki dostlarımıza selamlarımızı yolluyoruz...

M.İnci abi tamam dediğini yapacam biraz daha düşüneyim :) Teşekkürler..Allah a emanet oLun.